{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

X ukendt

2.634 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen båd er oprettet og stemt ind. Opret din egen båd

rasmus k
Mand | 36 år | Oprettet: 3. sep 2007


X ukendt

Årgang:
Type:
Ukendt speedbåd. Hvis nogle kender til denne båd, mærke og model, så skriv endelig. Da jeg købte den stod der Fletcher på siden af den, men er lidt i tvivl om det holder stik. Skriv endelig.
Drivkraft
85 hk. Yamaha fra 83 med powertrim.
Størrelse
18 fod x 6 fod, Stor plads bagpå til evt. "soldæk" :)
Interiør
Som det ses på billederne er båden stadig under istandsættelse men jeg skal fortælle om hvad mine planer for den er.

Rundt langs kanten skal der side læderpaneler i samme farve som sæder og hynder. I bunden af båden har jeg lagt et tyndt nålefilt tæppe. Båden skal være en man kan tilbringe det meste af dagen i, og det skal også ses i interiøret. Den skal være komfortabel og praktisk.
Ekstraudstyr
Alt det nødvendige først og fremmest. Vandskistand skal monteres, Små platforme på hver side af motoren. Wakeboard, kneeboard og tube.
Bemærkninger
Det er så den "nye" båd, som jeg for en måneds tid siden hentede hjem til istandsættelse. Det er en rigtig fin båd med mange muligheder.

Ligeså snart båden er færdig kommer der flere billeder.
Kommentér på:
X ukendt
Annonce