{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.635 visninger | Oprettet:

Tændingslås diagram Mercury {{forumTopicSubject}}

Hej Baadgalleri,

I plejer at være så pisse dygtige til at hjælpe herinde, så håber I endnu engang kan bistå mig smiley

Jeg har købt en ny tændingslås til min Mercury 850 6 cyl motor, da den gamle lavede numre - selve tændingslåsen havde 4 ben bagpå samt 3 trin. dette har jeg sørget for den Nye tændingslås også har ( se link http://www.kronborg-baadudstyr.dk/produkter/marineelektronik-el/el-batterier/ladestromsfordeler-afbryder/hovedafbryder-batterivalger/270980/tandingslas-3-positioner )

Men hvad skal sidde hvor? jeg prøvede at tage billeder af det, og sætte det på som jeg tog det af (tydeligvis skulle jeg have taget bedre billeder..) men jeg kan simpelthen ikke få det til at virke!

Er der nogen der har nogen farve kombinationer som skal på hvilken terminal på den Nye tændingslås? eventuelt et lednings diagram over hvor og hvordan..

Vil for alt I verden gerne ud og sejle onsdag! så det haster snart.. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring af køkken opvask og vasket gul i lille gang og køkken 310 kr.
  • 2 times rengøring i dag senest 17:00 500 kr.
  • Jeg skal bruge en låsesmed til et skab 400 kr.
  • Ca 20 kvm væg med standhaftig tapet 2.500 kr.
  • Gummimåtter, bundmåtter, hjulkapsler, stålfælge med dæk. 1.200 kr.
  • Ophængning af spisebordslampe i betonloft i 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tændingslås diagram Mercury
Kommentér på:
Tændingslås diagram Mercury

Annonce